Profesjonalne urządzenia wysokociśnieniowe – jak wybrać najlepszy model?

Nie da się ukryć, że urządzenia wysokociśnieniowe z roku na rok zyskują na popularności. Nie czekaj i zobacz jak wybrać najlepszy model urządzenia
wysokociśnieniowego.

Coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie sprawę z wartości swojego czasu oraz pieniędzy. Właśnie z tego względu każdego dnia liczni przedsiębiorcy gorączkowo zastanawiają się jakie są najlepsze sposoby na zwiększenie wydajności w firmie. Jak się okazuje, w wielu branżach najwięcej czasu marnuje się na sprzątanie. Zwłaszcza, jeśli w grę wchodzą okazałe obiekty, takie jak na przykład okazałe fasady budynków, różnej wielkości hale produkcyjne oraz wszelkiego rodzaju pojazdy. CZYTAJ WIĘCEJ

Parownice i odkurzacze parowe – sprzątaj dokładniej niż dotychczas, wykorzystując siłę pary

W każdym domu można znaleźć urządzenia przeznaczone do czyszczenia powierzchni. Nie wszystkie jednak są równie skuteczne. Najlepiej sprawdzają się parownice, a to dlatego, że poza zabrudzeniami usuwają one również grzyby i bakterie.

Urządzenia parowe – jaki masz wybór?

Cieszą się dużą popularnością, a to dlatego, że za ich pomocą można wysprzątać gruntownie całe mieszkanie, i to bez konieczności sięgania po detergenty. Urządzenia parowe, bo o nich mowa, to faktycznie szeroki wybór produktów, które możesz wykorzystać do utrzymania czystości w mieszkaniu lub domu. Wśród jakich urządzeń parowych możesz wybierać? Obok czyścików i mopów parowych, producenci takich urządzeń oferują również parownice i odkurzacze parowe. CZYTAJ WIĘCEJ

Czym jest czyszczenie suchym lodem?

Czyszczenie przy użyciu suchego lodu to nowoczesna metoda, dzięki której szybko i bez zbędnej fatygi wyczyścić można kłopotliwe zabrudzenia z urządzeń przemysłowych. Tę technikę wykorzystuje się do oczyszczania maszyn, pieców piekarniczych, taśm transportujących, urządzeń gastronomicznych i innych urządzeń wykorzystywanych w produkcji. W tym przypadku za oczyszczanie odpowiedzialny jest strumień suchego lodu.

W jakich miejscach najlepiej sprawdzi się czyszczenie suchym lodem? CZYTAJ WIĘCEJ

Szorowarki automatyczne – przegląd oferty

Urządzenia, za pomocą których możemy utrzymać w nienagannej czystości podłogę, można podzielić na sprzęty domowego użytku i profesjonalne maszyny. Do tych drugich należą szorowarki automatyczne. Czy i kiedy taką zakupić?

Kto kupuje szorowarki automatyczne?

Najczęściej ofertą szorowarek automatycznych interesują się właściciele firm sprzątających i dużych przedsiębiorstw. To nie przypadek – oferta tych pierwszych podmiotów może być szeroka, a wówczas ich pracownicy muszą mieć dostęp do specjalistycznych urządzeń, aby sprostać oczekiwaniom klientów. Szorowarki automatyczne to sprzęt zasadniczo przeznaczony dla profesjonalistów, choć nie oznacza to, że klienci indywidualni nie mogą nabyć wybranego modelu. CZYTAJ WIĘCEJ

Jaką zamiatarkę kupić, aby zadbać o podwórko?

Zamiatarka to urządzenie, po które sięgają przede wszystkim firmy budowlane i sprzątające. Warto jednak wiedzieć, że producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów indywidualnych, proponując im mniejsze, ręczne modele. Mając taką zamiatarkę, bez problemu utrzymasz podwórko w nienagannej czystości.

Jakie zamiatarki znajdują się w ofertach producentów?

Jesteś właścicielem domku jednorodzinnego? Musisz zadbać zatem o przestrzeń wokół niego. Alternatywą dla miotły jest zamiatarka. Jak wygląda oferta producentów w zakresie tych urządzeń? Jeżeli zdecydujesz się na zamiatarkę firmy Kärcher, będziesz mógł wybierać wśród następujących: CZYTAJ WIĘCEJ

Odkurzacze do użytku domowego – jaki najlepiej sprawdzi się w Twoim domu?

Codzienne sprzątanie mieszkania możemy sobie ułatwić, korzystając ze specjalnych urządzeń. Zamierzasz wymienić odkurzacz? Sprawdź, jakie znajdują się w aktualnej ofercie sklepów, aby wybrać najlepszy.

Odkurzacze – jakie znajdziesz w sklepach?

Wybór odkurzaczy jest bardzo duży. Zanim zaczniesz zapoznawać się z parametrami poszczególnych urządzeń, powinieneś poznać ich rodzaje. Producenci, np. firma Kärcher, proponują klientom następujące odkurzacze:

 • Ręczne. To niewielkie urządzenia idealnie sprawdzające się w małych mieszkaniach, np. kawalerkach. Ich zaletą są nie tylko gabaryty – większość urządzeń ma sporą moc, dzięki czemu możliwe jest gruntowne wysprzątanie poszczególnych powierzchni.
 • Workowe. Jedne z najtańszych odkurzaczy dostępnych na rynku. Jak sama nazwa wskazuje, są wyposażone (najczęściej) w wymienny worek, w którym gromadzone są zanieczyszczenia.
 • Bezworkowe. Zanieczyszczenia – zamiast w worku – są gromadzone w specjalnym pojemniku. Zaletą odkurzaczy bezworkowych jest to, że skutecznie pochłaniają m.in. roztocza, a to oznacza, że sprawdzają się w domach alergików.
 • Wyposażone w filtr wodny. Umożliwiają oczyszczenie powierzchni nie tylko z zanieczyszczeń, lecz także niewielkiej ilości wody (najczęściej do 0,5 l). Przez producentów polecane są klientom, u których zdiagnozowano alergię.
 • Parowe. W przypadku tych urządzeń wykorzystywana jest siła gorącej pary wodnej. Korzystając z takiego odkurzacza, można nie tylko oczyścić, lecz także zdezynfekować powierzchnię. Zaletą jest też brak konieczności stosowania środków chemicznych (płynów, proszków).
 • CZYTAJ WIĘCEJ

  Myjka do okna – jaką wybrać, aby cieszyć się czystymi oknami?

  Myjka do okna – jaką wybrać, aby cieszyć się czystymi oknami?

  Smugi? Zacieki? Jeżeli kiedykolwiek zetknąłeś się z takimi problemami, to musisz wiedzieć, że jest na nie sposób. Wystarczy, że zaopatrzysz się w myjkę do okien. Korzystając z takiej, możesz szybko doprowadzić okna do czystości i jednocześnie zapomnieć o smugach.

  Aby sprzątanie było przyjemnością…

  Na co dzień otaczamy się wieloma urządzeniami. Niektóre z nich zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o utrzymaniu mieszkań, biur czy innych powierzchni w nieskazitelnym porządku. Gdy mowa o oknach, to również warto wskazać na takich „pomocników” – mowa o myjkach do okien. Dzięki nim można zapomnieć m.in. o konieczności regularnego nabywania szmatek lub ręczników papierowych. Co więcej, mycie okna przy użyciu myjki jest przyjemniejsze, bo nie męczy, i trwa krócej. CZYTAJ WIĘCEJ

  Myjki ciśnieniowe – co to za urządzenia i gdzie znajdują zastosowanie?

  Chcesz zaoszczędzić czas, sprzątając mieszkanie, samochód lub powierzchnię biurową? Wybór urządzeń wspomagających nas w codziennych pracach (nie tylko) domowych jest ogromny. Dowiedz się, w jakich sytuacjach warto sięgnąć po myjkę ciśnieniową.

  Podstawowe informacje o myjkach ciśnieniowych

  Myjka ciśnieniowa to tzw. wysokociśnieniowe urządzenie czyszczące wyposażone w pompę, która podnosi ciśnienie wody doprowadzonej do myjki za pomocą np. węża ogrodowego. Jest to narzędzie, które świetnie sprawdzi się m.in.: na działce, w domku letniskowym, w garażu, a także w serwisach samochodowych oraz firmach świadczących usługi sprzątające. Myjką możemy umyć samochód, elewację naszego domu lub meble ogrodowe. Narzędzia te są stosunkowo niedrogie, więc warto wydać kilkaset złotych i ułatwić sobie życie, zamiast uciążliwego ręcznego mycia. CZYTAJ WIĘCEJ